Personal och medlemmar

Kontakta oss

Kontakta LFM30

Organisationen

LFM30 AG1: Affärsmodeller, incitament och samverkan

LFM30

Emma Troedsson

Samordningsledare

Serneke

Peter Wickstöm

Gruppledare
Tomas_Nord_LIU

Östergötland bygger klimatneutralt

Tomas Nord

Arbetspaketsledare
LFM30 AG2: Cirkulär ekonomi och resurseffektivitet
Anna Bernstad

Malmö stad

Anna Bernstad

Arbetsgruppsledare
Stefan Olander svartvit

Lunds universitet, LTH

Stefan Olander

Arbetspaketsledare
Ulla Janson, Lunds univesitet

Lunds universitet

Ulla Jansson

Arbetspaketsledare
LFM30 AG3: Design, process och klimatkalkyl
Andreas_Holmgren_Otto_Bygg_svartvit

Treano Bygg

Treano Bygg AB

Andreas Holmgren

Gruppledare
Peter Ylmén, RISE_grå

RISE

Peter Ylmén

Arbetspaketsledare
LFM30 AG4: Klimatneutrala byggmaterial
Anders Eriksson Modin

FOJAB

Anders Eriksson Modin

Gruppledare
Paulien Stranberg

Lunds universitet, LTH

Paulien Strandberg

Biträdande gruppledare
LFM30 AG5: Förvaltning, drift och underhåll
Madeleine Nobis

Liljewall

Madeleine Nobis

Gruppledare
Aake_Thidell_iiiee_lu

Lunds universitet, Internationella Miljöinstitutet

Åke Thidell

Arbetspaketsledare
LFM30 AG6: Klimatneutrala byggarbetsplatser och transporter
Peter Tiliander

Beijer Byggmaterial

Peter Tilliander

Gruppledare

Vakant

Arbetspaketsledare
LFM30 AG7: Kunskap och kommunikation
Petter Andersson_circle

LFM30

Petter Andersson

Arbetspaketsledare: kommunikation
Amanda Filipsson_grey_circle

LFM30

Amanda Filipsson

Administratör och eventsansvarig
Iris Dabbour_circle_grey

LFM30

Iris Dabbour

Projektledare
AG8 test
ThomasSunden

Sustainable Innovation

Thomas Sundén

Gruppledare

LFM30

Vakant

Arbetspaketsledare

Anläggningsgruppen
Martin Persson Lindh_COWI_circle_grey

COWI

Martin Persson Lindh

Gruppledare

LFM30

Vakant

Arbetspaketsledare

Emma Troedsson_circle_grey

LFM30

Emma Troedsson

Kanslichef, vik.
Petter Andersson_circle

LFM30

Petter Andersson

Kommunikationsansvarig
Amanda Filipsson_grey_circle

LFM30

Amanda Filipsson

Administrations- och eventsansvarig
Iris Dabbour_circle_grey

LFM30

Iris Dabbour

Projektledare
Jennifer Cronborn

LFM30

Jennifer Cronborn

Kanslichef (föräldraledig fr.o.m. 2024-01-31)
Embla Winge

Peab

Embla Winge

Ordförande
Emma Troedsson_circle_grey

LFM30

Emma Troedsson

Verksamhetsledare
ThomasSunden

Sustainable Innovation

Thomas Sundén

Ledamot
Andreas_Holmgren_Otto_Bygg_svartvit

Treano Bygg

Treano Bygg AB

Andreas Holmgren

Ledamot
Dan Wilhelmsson, Wingårdhs Arkitekter

Wingårdhs Arkitekter

Dan Wilhelmson

Ledamot
Josephine_Nellerup_Malmö_stad

Malmö stad

Josephine Nellerup

Ledamot
Torgny Schill

Vasakronan

Torgny Schill

Ledamot
Jeanette Nilsson

AFRY

Jeanette Nilsson

Ledamot
Åse Togerö_circle_grey

IVL

Åse Togerö

Ledamot
Rikard Sjökvist_Midroc

Granitor

Rikard Sjöqvist

Ledamot
Jenny Holmquist_cirkel

MKB Fastighets AB

Jenny Holmquist

Ordförande
Joakim Persson_Whilborgs

Wihlborgs Fastigheter

Joakim Persson

Ledamot
Anna Denell, Vasakronan

Vasakronan

Anna Denell

Ledamot
Susanne Rudenstam_svenskt trä

Träbyggnadskansliet

Susanne Rudenstam

Ledamot
Staffan_Fredlund_Wihlborgs_Fastigheter

RISE

Staffan Fredlund

Ledamot
Maria Hagman_Ikano_svartvit

Ikano

Maria Hagman

Ledamot
David Eriksson_Otto_bygg_circle_grey

Byggnadsfirman Otto Magnusson

David Eriksson

Ledamot
Fredrik Remstam_Skandia Fastigheter

Skandia Fastigheter

Skandia Fastigheter

Fredrik Remstam

Suppleant
Erik Larsen_Tyrens

Stadsverkstad

Erik Larsen

Suppleant
Jonas Larsson_svartvit

Stena fastigheter

Jonas Larsson

Suppleant
Malin Kylefors

Granitor Properties

Malin Kylefors

Suppleant
Maja Manner_circle_grey

AFRY

Maja Manner

Suppleant
Maria Perzon_Castellum_circle_grey

Castellum

Maria Perzon

Suppleant
Carl-Johan_Gustavsson_Vasakronan

Vasakronan

Carl-Johan Gustavsson

Valberedning
Karin Fagerberg_Fojab

Fojab

Karin Fagerberg

Valberedning
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com